Jesteś tutaj:

PEELINGI CHEMICZNE

Czym są peelingi chemiczne twarzy?

Jest to mało inwazyjny sposób na niwelowanie procesów starzenia zachodzących w skórze, walkę z niedoskonałościami, a także peeling chemiczny to świetny sposób na przebarwienia skóry. Podczas działania peelingów w skórze obserwuje się dwa główne etapy. Pierwszy z nich to zniszczenie i usunięcie uszkodzonych struktur komórkowych, natomiast drugi składa się z odbudowy i zastąpienia usuniętych struktur nowymi. W zależności od wybranego preparatu obserwuje się różne efekty, jednak w większości z nich zauważamy: wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, redukcję stanów zapalnych i niedoskonałości, zmniejszenie liczby zaskórników, wyregulowanie produkcji sebum, a także nawilżenie skóry.

Przeciwskazania

Przygotowanie do zabiegu peelingu chemicznego

Przed zabiegiem na 30 dni przed zabiegiem, nie należy eksponować skóry na słońce i się opalać, nie należy używać samoopalaczy i korzystać z solarium. Na 10 dni przed zabiegiem nie należy się depilować, woskować, używać ścierających gąbek i retinoidów, ponieważ mogą podrażnić skórę. Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny zażywać tabletki z acyklowirem, tydzień przed i tydzień po zabiegu. Jeśli jesteś mężczyzną, nie powinieneś golić się w dzień wykonania peelingu. Dwa tygodnie przed zabiegiem zaczynamy stosować kremy z zawartością kwasów AHA 8-15 % (niższe stężenia dla skóry cienkiej i wrażliwej, wyższe dla skór mieszanych i tłustych).

Przebieg peelingu chemicznego

Chemiczne złuszczanie naskórka rozpoczynamy od wypełnienia karty i przeprowadzenia konsultacji. Następnym krokiem jest diagnostyka skóry, na podstawie której układamy plan zabiegowy. Przygotowanie skóry do nałożenia peelingu chemicznego odbywa się w dwóch etapach. Najpierw wykonujemy peeling enzymatyczny, a następnie wykonujemy peeling ultradźwiękowy. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy odpowiednio dobrany kwas do peelingów chemicznych. Na koniec, po zneutralizowaniu peelingu chemicznego nakładamy specjalistyczną maskę w celu złagodzenia podrażnienia.

Postępowanie po zabiegu

 • Nie korzystaj z siłowni, sauny, solarium
 • Nie używaj kosmetyków złuszczających
 • Nie wykonuj makijażu permanentnego (2 doby po zabiegu)
 • Nie stosuj kremów do depilacji, wosku
 • Nie zrywaj złuszczających się fragmentów
 • Aplikuj kremy nawilżająco-regenerujące z filtrem SPF50
 • Stosuj delikatne środki myjące w miejscu zabiegu

Preparaty

Zabiegi kwasami Purles to zaawansowane technologicznie peelingi z kwasami owocowymi i beta hydroksykwasami przeznaczone do użytku wyłącznie przez lekarzy chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, dermatologów oraz specjalistów z dyplomem z dziedziny kosmetologii. Gwarantują eksfoliację najwyższej jakości i skuteczności. Stanowią idealne rozwiązanie wielu problemów skóry twarzy i ciała. Skoncentrowana siła wysokich stężeń, unikalnego składu oraz niskiego pH czyni Acid Peels doskonałym narzędziem profesjonalnej pielęgnacji. Zapewniają odnowę i regenerację skóry dojrzałej, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery poszarzałej lub z przebarwieniami, oraz normalizację, a także zmniejszenie niedoskonałości i blizn na skórze tłustej lub z rozstępami. Dostosowane dla każdego typu skóry, w różnym wieku. Szybkie i trwałe rezultaty są znakomitą alternatywą dla bolesnych i inwazyjnych zabiegów.

Częstotliwość

Częstotliwość wykonywania peelingów chemicznych jest uzależniona od rodzaju i stanu skóry pacjenta. Odstępy pomiędzy zabiegami, powinny wynosić około 2-5 tygodni. Jeżeli oczekujemy spektakularnych efektów, jeden zabieg peelingu chemicznego może nie wystarczyć. Najlepsze efekty da seria zabiegów, ustalona ze specjalistą z uwzględnieniem naszych potrzeb i typu cery.

Cena chemicznych peelingów

 • 1 kwas + peeling enzymatyczny + kawitacja + maska 159 zł
 • 2-3 kwasy + peeling enzymatyczny + kawitacja + maska 199 zł
 • 2-3 kwasy+p. enzymatyczny+kawitacja+maska+masaż 229 zł
 • Retinol Yellow Peel 250zł

Sprawdź pełen cennik zabiegów w Paulina Ejiofor Clinic i zarezerwuj swoją wizytę poprzez Booksy!

W naszym gabinecie honorujemy też nową możliwość płatności za pośrednictwem funkcji MediRaty. Dowiedz się więcej na ten temat w naszym wpisie blogowym Mediraty- wszystko co musisz o nich wiedzieć.

Opinie o zabiegach

1 kwas + peeling enzymatyczny + kawitacja + maska

Rated 5 out of 5
26 lutego 2022

Chodzę regularnie na regulację brwi i zabiegi na twarz… panie są bardzo fachowe, wyczerpująco odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiewają wątpliwości. Bardzo delikatne i skrupulatne w tym co robią. BARDZO POLECAM!

Anna M.