Z cellulitem walczy około 90% kobiet na całym świecie, bez względu na wagę czy wiek. „Pomarańczowa skórka” może pojawić się nawet u szczupłych osób. Na jego powstanie ma wpływ przede wszystkim nieprawidłowa dieta, niezdrowy tryb życia, a także uwarunkowania genetyczne i hormonalne. Istnieje wiele sposobów, aby się go pozbyć. Jednym z nich jest masaż antycellulitowy, który może być wykonywany w warunkach domowych.
Masaż antycellulitowy – co to?
Masaż antycellulitowy – inaczej masaż manualny, pomagający w walce z cellulitem. Jest to rodzaj masażu podciśnieniowego. Odpowiada za stymulację do głębszych warstw skóry oraz pobudza fibroblasty. Poprawia także prawidłowość włókien elastynowych i kolagenowych. Jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla organizmu. Stosowany systematycznie poprawi ukrwienie skóry i mięśni, a także przyspieszy metabolizm komórkowy. Zmniejszy również widoczny cellulit, zastoje limfatyczne oraz wpłynie na ujędrnienie skóry i dotlenienie komórek. Skóra staje się bardziej elastyczna i napięta.
Masaż antycellulitowy daje najlepsze rezultaty w połączeniu z domowymi ćwiczeniami oraz zdrowym odżywianiem.
Czym jest bańka chińska?
Bańka chińska jest to inaczej bańka zimna lub próżniowa, która pod wpływem ciśnienia zasysa skórę, poprawiając tym ukrwienie. Najczęstsze zastosowanie do masażu mają bańki gumowe do masażu, gdyż są łatwiejsze w użyciu niż np. szklane. Niezależnie od tworzywa, przykłada się taką bańkę do wybranego miejsca na ciele, zasysa skórę, a następnie przesuwa po ciele.
Przeciwwskazania masażu antycellulitowego
- nowotwory
- krwawienia
- choroby zakaźne
- choroby skóry
- hemofilia
- choroby serca
- nadciśnienie
- łamliwość kości
- ciąża
- podwyższona temperatura
- okres menstruacji
- cera naczynkowa
Jak wykonać masaż antycellulitowy bańką chińską?
- Najlepiej zacząć od prysznica i dobrze oczyścić ciało.
- Masaż należy rozpocząć od nałożenia olejku na skórę, która będzie poddawana zabiegowi.
- Następnie należy przygotować kilka baniek o różnej wielkości, wycisnąć z niej powietrze i przyłożyć do różnych partii ciała. Ciśnienie, które jest wytwarzane zasysa fałd skórny oraz leżące pod nią tkanki.
- W dalszej kolejności należy pociągnąć za bańkę (bez odrywania od skóry), wykonując okrężne ruchy do węzłów chłonnych.
- Aby zakończyć masaż, należy odessać bańkę od skóry, wpuszczając powietrze do środka.
Masaż powinno się wykonywać 2-3 razy w tygodniu przez ok. 15-30 minut.
Co daje masaż bańką chińską?
- pobudza krążenie limfy
- redukuje cellulit
- ujędrnia skórę
- wyszczupla sylwetkę
- rewitalizuje skórę
- wyszczupla sylwetkę.
Jaki olejek antycellulitowy używać do masażu bańką?
- Bio-Oil (naturalny olejek do pielęgnacji skóry)
- 4 Organic Mama
- LIRENE olejek do masażu antycellulitowego
- GUARANA Farmona olejek do masażu antycellulitowego
A jak nie masaż bańką chińską to co?
Do walki z cellulitem wykorzystuje się także maderoterapię, czyli kolumbijski masaż antycellulitowy. Masaż ten ma intensywne działanie ujędrniające, antycellulitowe oraz napinające. Jest holistyczną metodą pracy z ciałem, polegająca na drenażu limfatycznym z głębokim masażem za pomocą specjalnych drewnianych narzędzi.
Sprawdź również inne metody walki z cellulitem i tkanką tłuszczową, które oferujemy w naszym gabinecie, takie jak fala uderzeniowa Storz Medical lub endermologia!
Ukończyłam studia kosmetologiczne drugiego stopnia na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie. Specjalizuję się w makijażu permanentnym, któremu poświęcam czas w każdej wolnej chwili, starając się systematycznie podnosić swoje kompetencje i podążać za panującymi trendami. Indywidualnie podchodzę do każdego klienta, tak, aby każdy czuł się bezpiecznie i wyjątkowo. Jestem osobą zawsze uśmiechnięta i pozywanie nastawioną – potwierdzi to każda moja klientka!