Demakijaż to jeden z najważniejszych kroków w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Każdy etap zakłada stosowanie bezpiecznych dla skóry kosmetyków, które w określony sposób wpływają na skórę. Skład kosmetyków dobierany jest indywidualnie z uwzględnieniem rodzaju skóry, jej cech oraz reakcji na określone substancje i ich składniki. Błędy w doborze produktów mogą prowadzić do podrażnień, nadmiernego wysuszenia lub przetłuszczenia skóry, wysypek i innych nieatrakcyjnych zjawisk.
Poniżej przedstawiam krok po kroku skuteczny demakijaż.
Krok 1: Płyn micelarny
Demakijaż należy wykonać przed pójściem spać lub na koniec dnia pracy. Służy do tego płyn micelarny.
Płyn micelarny to produkt o zbilansowanym składzie i bardzo łatwy w użyciu. Niewielką ilość płynu nanieść na wacik i wetrzyj w skórę. Po zabiegu na całą twarz płyn micelarny zmywa się zwykłą wodą. Obecność dodatkowych składników w płynie micelarnym pomaga nie tylko w demakijażu, ale także w pielęgnacji skóry.
Następnie przystąp do usuwania makijażu z ust. Możesz użyć do tego płynu micelarnego lub płynu do demakijażu. Zwilż płatek kosmetyczny płynem i delikatnie przetrzyj nim usta, aż usuniesz cały makijaż.
Krok 2: Żele i pianki
Pielęgnacja po użyciu płynu micelarnego obejmuje mycie specjalnym żelem lub pianką. Nie należy myć zwykłym mydłem, ponieważ wysusza ono skórę i może powodować jej zaczerwienienie.
Pianki i żele nakłada się na skórę lekkimi ruchami, tworząc na skórze powietrzną pianę. Szybko i skutecznie usuniesz w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia, a piana łatwo zmywa się wodą. Zastosowanie pianki pozwala zapewnić skórze dobrą ochronę antyoksydacyjną, chronić ją przed przedwczesnym starzeniem i wysuszeniem.
Krok 3: Tonik
Po myciu należy zadbać o tonizowanie okrycia i w tym celu zastosować tonik. Zabieg ten pomaga znormalizować równowagę pH skóry, uelastycznić ją, wyrównać, ukoić i poprawić koloryt.
Jak stosować tonik?
Nakłada się go obficie na wacik. Twarz i szyję ostrożnie przecieramy wacikiem, jednocześnie nie rozciągając skóry i nie naciskając na nią. Skład toniku może być dowolny – dezynfekujący do pielęgnacji skóry ze skłonnością do wysypek, nawilżający do skóry suchej, odmładzający.
Krok 4: Serum
Serum pełni rolę „aktywatora” zwiększającego intensywność działania substancji po jego zastosowaniu. Ale działa też na efekt, ponieważ w składzie produktu znajdują się oleje, witaminy, ekstrakty, które zapewniają dobrą regenerację skóry oraz likwidację stanów zapalnych i podrażnień.
Jak aplikować produkt? Niewielką ilość serum nanieść bezpośrednio na skórę twarzy (użyj specjalnego dozownika do pipety, aby nanieść kroplę produktu). Rozprowadź produkt na twarzy i pozostaw do całkowitego wchłonięcia przez skórę.
Krok 5: Krem
Etapy oczyszczania skóry rano i wieczorem zakładają stosowanie kremu na dzień lub na noc. Krem należy również dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek, rodzaj powłoki i jej potrzeby. Najlepiej sięgać po kremy nawilżające, odżywcze, przeciwstarzeniowe. Produkt nakłada się na skórę lekkimi ruchami bez pocierania i pozostaje do wchłonięcia. Resztki kremu na dzień można usunąć ręcznikiem papierowym, delikatnie przecierając twarz.
Etapy głębokiego oczyszczania skóry
Raz w tygodniu możesz uzupełnić rytuał pielęgnacyjny o środki do głębokiego oczyszczenia – maseczki, peelingi.
Konieczne jest stosowanie takich kosmetyków ściśle według zaleceń producenta. Maski nakłada się po tonizowaniu skóry, a po jej zdjęciu z twarzy powtarza się procedurę nakładania toniku. Peelingi i peelingi stosuje się również po myciu.
W branży beauty pracuje od 13 lat. W Atelier jestem stylistką brwi i rzęs. Moją pracę śmiało mogę nazwać powołaniem – rano przychodzę do moich klientek z radością, a wieczorem wracam do domu wcale nie zmęczona. Oprócz pracy w gabinecie kosmetycznym w swojej karierze miałam przyjemność pracować jako modelka dla magazynów, na pokazach mody ukraińskich marek oraz na sesjach zdjęciowych z modelkami.