Podstawowa pielęgnacja twarzy – jak ją wykonać?
Geny to nie wszystko! Nawet jeśli jesteś niefortunną dziedziczką skóry problematycznej, to nie znaczy, że musisz się z tym pogodzić. W 70% masz znaczący wpływ na kondycję swojej skóry, ale kluczem do jej blasku i zdrowia jest dobór odpowiednich kosmetyków. Bardzo ważną rolę odgrywa również prawidłowa poranna pielęgnacja twarzy.
Poranki nie należą do najłatwiejszej pory dnia. Często nie mamy czasu nawet zjeść śniadania, już nie mówiąc o codziennych rytuałach pielęgnacji skóry. Po przeczytaniu tego wpisu zastanów się, czy Twoja codzienna pielęgnacja jest taka, jaką faktycznie być powinna i czy spełnia Twoje oczekiwania, a przede wszystkim czy spełnia oczekiwania Twojej skóry.
Do najważniejszych etapów porannej pielęgnacji skóry twarzy zaliczamy oczyszczanie, nawilżanie i antyoksydacja skóry oraz niezależnie od pory roku codzienna ochrona przeciwsłoneczna.
Poranne oczyszczanie skóry
Co dzieje się w skórze nocą? W porze nocnej zachodzą procesy redukcji negatywnych skutków szkodliwych czynników zewnętrznych, z którymi mieliśmy styczność w ciągu całego dnia. Zwiększa się krążenie, wytwarzane są hormony, które mają wpływ na kondycje naszej skóry. Dlatego oczyszczanie musi być przeprowadzone sumiennie i dokładnie. Ważne jest, aby produkty do oczyszczania były bez drażniących substancji, które nie będą powodować ściągania oraz uszkodzenia bariery hydralipigowej, która stanowi najlepsze zabezpieczenie przed procesem odparowywania wody z naszego naskórka. Może to być pianka, żel lub kremowy olejek do mycia twarzy.
Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek:
- Po umyciu twarzy nie należy trzeć skóry ręcznikiem, najlepiej korzystać z ręczników papierowych
- Koniecznie zaaplikuj tonik, aby przywrócić prawidłowe pH skóry. Tonizacja jest bardzo ważnym etapem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Podczas tonizowania usuwamy pozostałości zanieczyszczeń. Toniki mają właściwości kojące i odświeżające, pomagają łagodzić podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Sięgnij po naturalny toniki z łagodnym składem lub hydrolaty roślinne, zawierające składniki nawilżające i antybakteryjne.
- Podczas porannego oczyszczania twarzy warto wykonać szybki i delikatny masaż twarzy
- Do spłukiwania produktu użyj ciepłej wody, a nie gorącej, a na koniec przemyj skórę chłodniejszą wodą
Nawilżenie i antyoksydacja skóry
Nawilżenie to podstawowy krok w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Bardzo ważna jest również ochrona przed wolnymi rodnikami, które degradują komórki skóry i prowadza do jej przedwczesnego starzenia się. Bardzo fajnie byłoby połączyć te działania w jednym preparacie, dlatego najlepiej wybierać wielofunkcyjne kosmetyki.
Fotoprotekcja skóry
Kolejnym krokiem porannej pielęgnacji twarzy, o którym powinniśmy pamiętać codziennie to krem z filtrem przeciwsłonecznym. Już teraz większość z nich oferują nam poza fotoprotekcją dodatkowe nawilżenie, wspomagają pielęgnację skór problematycznych, wiele z nich jest wysycona pigmentami, ale musimy skupić się na wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.
Makijaż przyjazny dla skóry – czy to możliwe?
Ostatnim etapem porannej pielęgnacji skóry może być wykonanie lekkiego, naturalnego makijażu. Do tego polecamy użyć naturalnych kosmetyków do makijażu, w tym kosmetyki naturalne o sypkich formułach i 100% naturalnych składnikach. Kosmetyki naturalne nie obciążają skóry, nie powodują zapychania porów, nie stwarzają na twarzy efektu maski.
Poranna pielęgnacja twarzy u każdej z nas będzie wyglądała nieco inaczej, jednak warto mieć na uwadze to, aby nie pomijać tych trzech podstawowych kroków.
Dobrze rozpoczęty poranek może być naszą siłą napędową na resztę dnia. Tak samo siłą napędową dla naszej skóry jest właściwa poranna pielęgnacja. To od niej zależy czy nasza skóra będzie wyglądała promiennie przez cały dzień.
Kosmetologią zajmuję się od kilku lat, stałe podnosząc swoje kompetencje w czasie licznych szkoleń. Zawsze stawiam na naturalne piękno i uwydatnienie indywidualnych atutów urody. Każdy klient wychodzi z mojego gabinetu wtedy, gdy to ja sama jestem zadowolona z efektów swojej pracy. A swoją pracę po prostu kocham!