Laminacja brwi to innowacyjny zabieg, który zyskuje na popularności. Z jego pomocą można nadać brwiom gęstość i zadbany wygląd, a także pożądany kształt. Laminowanie jest więc idealne dla tych, którzy nie potrafią ułożyć niesfornych brwi.
Co to jest laminacja brwi?
Zabieg pojawił się w Polsce kilka lat temu i od 2019 roku zyskuje na popularności na całym świecie. Dziś trendy wciąż narzucają naturalną, gęstą linię brwi, którą można skorygować za pomocą zabiegu.
Dla jakiego rodzaju brwi najlepiej sprawdzi się zabieg?
Laminowanie brwi jest idealne dla osób z nierównymi włosami lub małymi przerwami między włoskami, a także dla tych, które po prostu chcą, aby ich brwi wyglądały na zadbane. Po zabiegu uzyskuje się gęste, naturalnie puszyste brwi. Właściciele kręconych i niesfornych brwi najbardziej skorzystają na laminowaniu. Zabieg pomoże utrwalić grube włosy, ponieważ zwykły żel do stylizacji nie zapewni tak mocnego utrwalenia.
Ci, którym brakuje pełni włosów, po laminacji będą musieli użyć ołówka, cieni lub żelu, aby uzyskać pożądany efekt, ale jednocześnie kształt brwi będzie naturalny. Długie brwi po laminacji staną się posłuszne, będą łatwe w stylizacji.
Laminowanie nie jest odpowiednie dla wszystkich. Trzeba uważać na włosy, które są zbyt cienkie lub grube, ale przy tym bardzo sztywne. Należy wziąć również pod uwagę stan skóry: niepożądane są podrażnienia, odwodnienie, przerwana ciągłość skóry i stany zapalne. Jeśli robiłaś peeling mniej niż tydzień temu, wróciłaś po wakacjach z ciepłych krajów, skóra może zareagować na skład produktu i może dojść do poparzenia.
Dodatkowo w trakcie zabiegu brwi stają się o ton jaśniejsze, więc po laminacji czasem potrzebna koloryzacja.
Przebieg laminacji brwi
Zabieg laminowania trwa około godziny.
Kosmetolog na początek przygotowuje brwi do oceny ich naturalnego wyglądu, następnie wspólnie z klientką omawia jaki kształt i wygląd chcemy uzyskać. Przed przystąpieniem do laminowania warto również sprawdzić skład produktów pod kątem ewentualnych reakcji alergicznych.
Na początku laminowania brwi są unoszone za pomocą specjalnego narzędzia, nakłada się na nie roztwór prostujący. Skład roztworu w większości marek jest prawie taki sam i zawiera kwas tioglikolowy. Środek zabezpieczany jest przezroczystą folią zapobiegającą kontaktowi z powietrzem. Główne zadania na tym etapie to otwarcie mieszków włosowych, wyprostowanie brwi i nadanie im kształtu.
Jeśli brwi wymagają zafarbowania, farbę nakłada się przed trzecią warstwą preparatu.
Podczas zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienia, swędzenie. W trakcie lub po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku godzin. Jeśli podczas zabiegu odczuwasz dyskomfort, ważne jest, aby poinformować o tym specjalistę.
Jak dbać o brwi po zabiegu laminacji?
Bezpośrednio po zabiegu brwi będą wyglądać na bardzo gładkie i wilgotne. Efekt ten utrzymuje się przez 24 godziny. W tym czasie ważne jest, aby unikać wilgoci, czyli nie brać gorącego prysznica z parą, nie odwiedzać sauny, nie wykonywać ćwiczeń fizycznych.
Zwykle efekt laminacji brwi utrzymuje się od czterech do sześciu tygodni. W zależności od pilęgnacii domowej może wzrosnąć do ośmiu tygodni. Najważniejsze nie moczyć brwi przeż pierwsze 24 g. po zabiegu.
Zabieg może nieco przesuszyć brwi, dlatego warto nałożyć na nie niewielką ilość olejku. Może to być olejek rycynowy, aganowy lub dowolny inny olejek do twarzy.
Olejek należy nakładać na szczoteczkę i równomiernie rozprowadzić po włoskach.
Laminowanie wyprostuje Twoje brwi i sprawi, że będą rosły w jednym kierunku, ale i tak będziesz musiała je czesać
Eksperci zalecają laminowanie nie częściej niż raz na 1,5 miesiąca.
W branży beauty pracuje od 13 lat. W Atelier jestem stylistką brwi i rzęs. Moją pracę śmiało mogę nazwać powołaniem – rano przychodzę do moich klientek z radością, a wieczorem wracam do domu wcale nie zmęczona. Oprócz pracy w gabinecie kosmetycznym w swojej karierze miałam przyjemność pracować jako modelka dla magazynów, na pokazach mody ukraińskich marek oraz na sesjach zdjęciowych z modelkami.