Niestety nie możemy w żaden sposób zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami wykonania tatuażu. Nieprzemyślany projekt, wykonanie, które rozminie się z naszymi oczekiwaniami – może być wiele powodów, dla których nie będziemy zadowoleni z efektu finalnego. Często pojawiają się również zmiany w odcieniu pigmentu z czarnego na szary lub niebieski, z brązowego na czerwony oraz inne nienaturalne i nieestetyczne kolory. Dzieje się tak z powodu zbyt głębokiego wprowadzenia pigmentu pod skórę lub stosowania pigmentów niskiej jakości. Jeśli tatuażysta dopiero zaczyna ćwiczyć, problemy mogą rozpocząć się już na etapie opracowywania i tworzenia formy. Niewłaściwe proporcje, niewyraźne lub nierówne linie doprowadzą do brzydkiego efektu, którego prawdopodobnie będziesz chciał się pozbyć.
Ale nawet w przypadkach, które wydają się katastroficzne, nie ma powodu do rozpaczy. W końcu istnieje skuteczny zabieg – laserowe usuwanie tatuażu, który pozwoli szybko pozbyć się negatywnych konsekwencji i przywrócić skórze pierwotny wygląd. Usuwanie laserowe nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony klienta. Wystarczy jedynie wybrać prawdziwego specjalistę, który pracuje na profesjonalnym sprzęcie.
Czy usuwanie tatuażu boli?
Wokół laserowego usuwania tatuażu powstało wiele mitów. Mówi się, że „usuwanie tatuażu boli bardziej niż jego zrobienie” jednak czy faktycznie jest to prawda? Być może kiedyś faktycznie tak to wyglądało, jednak nowoczesny sprzęt do laserowego usuwania tatuażu zapewnia wysoki komfort pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista znieczula skórę specjalnym kremem, dzięki czemu dyskomfort podczas laserowego usuwania tatuażu jest znacznie mniejszy. Sam ból jest oczywiście uzależniony od odczuć indywidualnych i progu bólu, jednak zdecydowanie nie masz się czego obawiać.
Zalety laserowego usuwania tatuażu
- Laserowe usuwanie tatuażu jest najskuteczniejszym sposobem usuwania pigmentu. Laser pozwala na usunięcie pigmentu ze skutecznością do 98% nawet w bardzo trudnych sytuacjach (np. tatuaż jest bardzo stary, pigment wbity głęboko itp.)
- Usuwanie tatuażu jest bezpieczne, mało inwazyjne i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji skóry. Jednocześnie proces odbudowy skóry wymaga minimalnego wysiłku;
- Korekta laserowa ma małą listę przeciwwskazań;
- Zabieg nie jest bardzo bolesny,
- Wiązka lasera nie wpływa na mieszek włosowy, zachowując jego zdrowy i naturalny wzrost;
Minusy zabiegu
Proces usuwania makijażu permanentnego może zająć dużo czasu. Zależy to od wielu czynników: wieku skóry, rodzaju pigmentu, jego składu, koloru i odcienia, głębokości iniekcji, indywidualnej reakcji organizmu na zabieg, częstotliwości wykonywania korekt tatuaży. Niektórzy klienci mogą potrzebować jedynie 2-3 sesji na usunięcie tatuażu, ale zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć więcej razy.
Ile zabiegów usuwania tatuażu jest koniecznych?
Średnio potrzeba od 2 do 14 sesji, aby pigment całkowicie zniknął. Najczęściej potrzeba nie więcej niż 5 zabiegów.
Zabieg laserowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego wymaga profesjonalizmu. Wykonywanie pracy przez początkujących specjalistów lub oszczędzanie na zabiegu może prowadzić do konsekwencji o różnej złożoności: począwszy od minimalnej wydajności, skończywszy na poważnych uszkodzeniach skóry, bliznach, bolesnym gojeniu się skóry i innych.
W branży beauty pracuje od 13 lat. W Atelier jestem stylistką brwi i rzęs. Moją pracę śmiało mogę nazwać powołaniem – rano przychodzę do moich klientek z radością, a wieczorem wracam do domu wcale nie zmęczona. Oprócz pracy w gabinecie kosmetycznym w swojej karierze miałam przyjemność pracować jako modelka dla magazynów, na pokazach mody ukraińskich marek oraz na sesjach zdjęciowych z modelkami.