Często osoby chcące skorzystać z depilacji laserowej odkładają jej rozpoczęcie, „bo przecież i tak nie zdążę przed wakacjami zrobić całej serii”. A jak wiadomo o niechęci do używania maszynki czy wosku przypominamy sobie najczęściej, gdy na horyzoncie pojawiają się ciepłe miesiące, a wraz z nimi myśl o urlopie. I tak oto marzenie o gładkiej skórze przekładane jest z roku na rok.
Mit o tym, że depilacji laserowej NIE WOLNO wykonywać latem jest tak głęboko zakorzeniony w naszych przekonaniach jak strach przed czarnym kotem przecinającym nam drogę. Tyle samo w nim jednak prawdy.
Oczywiście chcąc kontynuować czy też rozpocząć depilację latem musisz pomyśleć o dwóch podstawowych elementach.
Jaką okolicę zamierasz depilować?
Jeśli interesuje Cię depilacja zakrywanych przed słońcem części ciała, takich jak bikini czy pachy, do wykonania zbiegu latem nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań.
Gdybyś jednak myślała o depilacji bardziej eksponowanych na słońce obszarów, na przykład przedramion czy łydek, musisz zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie przed zmianą kolorytu skóry. Filtr 50+ czy bloker będą w tym wypadku pomocne
Kiedy planujesz urlop?
Co jeśli w trakcie serii zamierzasz pojechać na wakacje w ciepłe miejsce?
- wykonaj zabieg 2 tyg. przed planowanym wyjazdem (to bezpieczny odstęp aby promienie słoneczne nie doprowadziły do pojawienia się przebarwień)
- podczas wypoczynku nie zapominaj o regularnym nakładaniu kremu z filtrem na depilowaną okolicę
- po powrocie 2-3 razy w tygodniu wykonuj gruboziarnisty peeling (zaprzestań dopiero tydzień przed kolejną wizytą w gabinecie)
- następny zabieg wykonaj co najmniej 4 tygodnie po powrocie z urlopu
Nasuwa się pytanie: dlaczego właściwie podczas serii depilacji nie należy się opalać?
Światło lasera działa na melaninę, barwnik znajdujący się we włosach. Ta sama substancja występuje jednak w skórze. Im bardziej jesteśmy opaleni, tym jest jej więcej.
Można by w takim razie pomyśleć, że osoby o naturalnie ciemnym kolorycie skóry nie mogą wykonywać depilacji, a jednak tak nie jest. Laser Light Sheer ET daje możliwość ustawienia parametrów również dla osób o ciemniejszym odcieniu skóry.
Dlaczego zatem nie należy eksponować depilowanych miejsc na słońce? Świeżo opalona skóra jest po prostu bardziej reaktywna i nawet ustawiając moc lasera prawidłowo do danego jej koloru reakcja może okazać się nieadekwatna. Nieadekwatna w tym wypadku oznaczać może ciężko gojące się poparzenia. Poza tym im ciemniejsza skóra tym niższe parametry możemy zastosować, a to z kolei ma wpływ na ilość -niezbędnych do usunięcia włosów- sesji. Co więcej na skuteczność wpływa również kontrast pomiędzy skórą a włosem, a ten przy opalonej skórze się zmniejsza.
Podsumowując, depilacja laserowa latem jest jak najbardziej możliwa do wykonania, pamiętaj jednak, że nie tylko od osoby wykonującej zabieg zależy czy będzie ona bezpieczna, ale przede wszystkim od Ciebie.
W swoim gabinecie Paulina Ejiofor Atelier specjalizuje się w makijażu permanentnym metodą microbladingu, z którego to zakresu uzyskała prestiżowy tytuł PhiBrows Artist. W zabiegach makijażu permanentnego przydatna jest jej wrodzona dokładność i cierpliwość. W pozostałych zabiegach pełni funkcję doradczą. W pracy zawodowej kieruje się zasadą „jeśli masz coś robić, rób to dobrze” co w tym wypadku oznacza, że zabiegi mają być skuteczne.