W obecnych czasach osiągnięcie idealnej sylwetki i pozbycie się cellulitu możliwe jest za pomocą wielu technik kosmetologicznych. Masaże, endermologia wykonywana przy użyciu żelazka do cellulitu, czy fala uderzeniowa Storz są uważane za jedne z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod.
Efekty użycia żelazka antycellulitowego
Celem zabiegów z użyciem żelazka antycellulitowego jest:
- stymulacja metabolizmu;
- szybsze spalanie zalegającego tłuszczu;
- stymulacja organizmu do biologicznej regeneracji skóry;
- poprawa sylwetki;
- zwiększona elastyczność i jędrność skóry;
- zmniejszenie bólu mięśni, w szczególności pleców;
- widoczne odmłodzenie skóry;
- redukcja obrzęku;
- efekt relaksu.
Zazwyczaj cykl masażu obejmuje 10-14 zabiegów raz na 2-3 dni, a następnie 1-2 razy w miesiącu dla efektu podtrzymującego. W razie potrzeby po sześciu miesiącach lub roku możesz powtórzyć cykl podstawowy.
Pierwsze efekt działania żelazka antycellulitowego są zauważalne już po kilku wizytach w gabinecie, jednak kompleksowy rezultat otrzymamy po zakończeniu serii zabiegów:
- skóra jest wyraźnie napięta, nawet po nagłej utracie wagi i zwiotczeniu skóry;
- zmniejsza się cellulit;
- występuje zmniejszenie obwodu w obszarach zabiegowych – średnio od 1,3 do 2,5 cm po 10-20 zabiegach;
- znika obrzęk;
Efek, jaki daje nam żelazko do cellulitu nie dotyczy jedynie urody i odchudzania, ale także działa na nas terapeutyczne. To z pozoru proste ugniatanie i rozciąganie skóry ma ogromne korzyści nie tylko dla wyglądu i zdrowia, ale też doskonałego samopoczucia.
Żelazko antycellulitowe – opinie
Jak w przypadku każdego zabiegu – ile osób – tyle opinii, jednak na podstawie mojego doświadczenia jako specjalisty od zabiegów antycellulitowych śmiało mogę stwierdzić, że zdecydowana większość kobiet odnotowuje pozytywny wynik po serii zabiegach.
Jak szybko uzyskasz pożądany efekt i ile sesji będzie do tego potrzebnych – to kwestia indywidualna i zależy od stanu skóry, wieku, grubości i struktury tkanki tłuszczowej. Ważna jest również odpowiednia dieta i połączenie zabiegów z odpowiednią aktywnością fizyczną. Tylko w takim kompleksowym zestawie możesz osiągnąć zauważalny, trwały efekt antycellulitowy i korygujący nadmiar tkanki tłuszczowej – ale zaufaj mi, że warto!
Przeciwwskazania do zabiegu
Jak w przypadku każdej innej procedury kosmetycznej i medycznej, masaż żelazkiem antycellulitowym ma swoje przeciwskazania:
- Ciąża i laktacja to jedne z powszechnych ograniczeń wielu zabiegów kosmetycznych. Masaż brzucha jest całkowicie wykluczony z oczywistych powodów. Do kwestii odchudzania, korekcji sylwetki i liftingu skóry będzie można powrócić za pomocą masażu endermologii dopiero po porodzie i karmieniu piersią.
- Pierwsze dni miesiączki – każdy masaż powoduje napływ krwi i może zwiększyć jej uwalnianie, co grozi skokami ciśnienia i zawrotami głowy.
- Nowotwory i guzy, zwłaszcza jeśli są zlokalizowane na zewnątrz. Istnieje ryzyko zranienia ich podczas masażu.
- Choroby zakaźne skóry – mogą one rozprzestrzenić po całym ciele. Lepiej najpierw skonsultować się z dermatologiem i rozwiązać problem dermatologiczny.
- Żylaki, jeśli stan jest zaawansowany (na przykład zakrzepowe zapalenie żył), należy przerwać procedurę. A jeśli jest predyspozycja lub początkowy etap choroby, koniecznie przed masażem skonsultuj się z flebologiem.
- Choroby układu oddechowego.
- Choroby układu krążenia.
Chyba nie trzeba mówić, że sprzętowy masaż rolkami próżniowymi to nie tylko lekkie głaskanie, zwłaszcza w walce z cellulitem, obrzękami i dodatkowymi centymetrami. Niezbyt przyjemne odczucia mogą wywoływać skoki ciśnienia, a nawet trudności w oddychaniu. W każdym razie, jeśli masz wątpliwości, czy można wykonać masaż, skonsultuj się ze swoim lekarzem.
W branży beauty pracuje od 13 lat. W Atelier jestem stylistką brwi i rzęs. Moją pracę śmiało mogę nazwać powołaniem – rano przychodzę do moich klientek z radością, a wieczorem wracam do domu wcale nie zmęczona. Oprócz pracy w gabinecie kosmetycznym w swojej karierze miałam przyjemność pracować jako modelka dla magazynów, na pokazach mody ukraińskich marek oraz na sesjach zdjęciowych z modelkami.